Hans Olsen matgrupp "Roundette" Frem Röjle

Hans Olsen matgrupp
Hans Olsen matgrupp
Hans Olsen matgrupp
Hans Olsen matgrupp
Hans Olsen matgrupp
Hans Olsen matgrupp
Hans Olsen matgrupp
Hans Olsen matgrupp
Hans Olsen matgrupp
Hans Olsen matgrupp
Hans Olsen matgrupp
Hans Olsen matgrupp
Hans Olsen matgrupp
Hans Olsen matgrupp
Hans Olsen matgrupp
Hans Olsen matgrupp

Klubbat för:

27 000 SEK

Arviointi

15 000 SEK

Kuvaus

HANS OLSEN, "Roundette", Frem Röjle, 1950-/60-tal, matbord och 4 stolar, teak, runt delbart bord med inpassad fällbar iläggsskiva, stolar med svart sits av konstläder, stolarna inpassade i sargen, en iläggsskiva med längd 51 cm medföljer, stolarna brännstämplade FREM RÖJLE MADE IN DENMARK, bordet etikettmärkt DANISH FURNITUREMAKERS CONTROL, bordets höjd ca 73 cm diameter ca 105 cm, total längd ca 155 cm

För konditionsrapport kontakta andreas.knutsson@auktionsverket.se

Kuntoraportti

Smärre märken och slitage

606665

Päivämäärä:

2019-03-10