Judaica ca 40 st på hebreiska

Judaica ca 40 st på hebreiska
Judaica ca 40 st på hebreiska
Judaica ca 40 st på hebreiska
Judaica ca 40 st på hebreiska
Judaica ca 40 st på hebreiska
Judaica ca 40 st på hebreiska
Judaica ca 40 st på hebreiska
Judaica ca 40 st på hebreiska
Judaica ca 40 st på hebreiska
Judaica ca 40 st på hebreiska

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JUDAICA (40). Skrifter på hebreiska, ca 40 st volymer och häften. Sent 1800-tal - 1900-tal. Bl.a. lexikon och läroböcker. Bl.a. Abraham, Hebräische Gebete für die israelitische Jugend, 1916. Några med stämplar från Mosaiska församlingen i Stockholm.
Ca 40 volymer och häften.

Varierande skick, skador och defekter

606711

2019-01-31