Judaica ca 40 st på hebreiska
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JUDAICA (40). Skrifter på hebreiska, ca 40 st volymer och häften. Sent 1800-tal - 1900-tal. Bl.a. lexikon och läroböcker. Bl.a. Abraham, Hebräische Gebete für die israelitische Jugend, 1916. Några med stämplar från Mosaiska församlingen i Stockholm.
Ca 40 volymer och häften.
Varierande skick, skador och defekter
606711
2019-01-31