Bengt Ruda fåtölj

Bengt Ruda fåtölj
Bengt Ruda fåtölj
Bengt Ruda fåtölj
Bengt Ruda fåtölj
Bengt Ruda fåtölj
Bengt Ruda fåtölj
Bengt Ruda fåtölj
Bengt Ruda fåtölj
Bengt Ruda fåtölj
Bengt Ruda fåtölj
Bengt Ruda fåtölj
Bengt Ruda fåtölj

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BENGT RUDA, "Domstolsfåtöljen", hög, svärtat trä, textilklädsel, brickmärkt Nordiska Kompaniets verkstäder, Nyköping, 1950-tal, höjd ca 106, sitthöjd 35 cm

Bruksslitage

606733

2019-01-21