Sofia Nordvieger oljemålning

Sofia Nordvieger oljemålning
Sofia Nordvieger oljemålning
Sofia Nordvieger oljemålning
Sofia Nordvieger oljemålning
Sofia Nordvieger oljemålning
Sofia Nordvieger oljemålning

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SOFIA NORDVIEGER: Porträtt föreställande Karl Mikael Bellman, signerad och daterad á tergo Sofia Nordvieger 1934, kopia efter orginal utfört 1779 av Per Krafft, olja på duk ca 84x66 cm

Historik: Orginalet till detta porträtt ufördes 1779 av Per Krafft d. ä. och hänger idag på Gripsholms Slott i Mariefred.

606758

2019-01-18