Bestick Haga Silver

Bestick Haga Silver
Bestick Haga Silver
Bestick Haga Silver
Bestick Haga Silver
Bestick Haga Silver
Bestick Haga Silver
Bestick Haga Silver
Bestick Haga Silver
Bestick Haga Silver
Bestick Haga Silver

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BESTICK, 51 dlr, silver, modell Haga, 1900-talets andra hälft, mestadels MEMA, bestående av: 9 bordsgafflar, 8 bordsknivar (med stålblad), 12 bordsskedar, 5 efterrättskedar, 2 smörgåsgafflar, 2 smörgåsknivar, 12 kaffeskedar (stämplade Scandia), tårtspade, total vikt exkl knivar ca 1220 g

2 bordskedar 12 kaffeksedar med gravyr

606761

2019-01-20