Matbestick 58 delar silver Ryssland
Klubbat för:
7 400 SEK
Utropspris
7 000 SEK
BESTICK, 58 dlr, silver, Ryssland 1880-tal, spatelformat skaft, bestående av: ragusked, 24 matknivar med stålblad, 11 matgafflar, 11 matskedar, 7 bordsgafflar, bordskniv, 3 teskedar, vikt exklusive knivar med stålblad ca 2170 g
Slitage. graverat monogram
606773
2019-01-27