Matbestick 58 delar silver Ryssland

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

7 000 SEK

BESTICK, 58 dlr, silver, Ryssland 1880-tal, spatelformat skaft, bestående av: ragusked, 24 matknivar med stålblad, 11 matgafflar, 11 matskedar, 7 bordsgafflar, bordskniv, 3 teskedar, vikt exklusive knivar med stålblad ca 2170 g

Slitage. graverat monogram

606773

2019-01-27