William Manners oljemålning
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WILLIAM MANNERS (1860-1930): Landskapsvy med hästtransport, signerad och daterad W Manner 1905, olja på pannå, ca cm
Proveniens: Släkten Ehrenborg, Kråks Herrgård, Västergötland.
Ytrispa, märken efter spännram
606784
2019-01-19