Dosa 1700-tal
2019-01-24
606793
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
DOSA, 1700-talets andra hälft, emalj, lock med dekor i form av jaktscen, höjd ca 3, 6,5x4,5 cm
Botten med emaljbortfall