Guldstjärna Gustavsberg
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WILHELM KÅGE, "Guldstjärna" (1923-1960), tallrikar, fat, 27 dlr., porslin, Gustavsberg, dekor av blomma i centrum samt bård i blått resp. grönt med stjärnor i guld, bestående av: 11+10 djupa mattallrikar, 4 djupa förrättstallrikar samt två uppläggningsfat (ca 24-30 cm)
Slitage, nagg
606804
2019-01-18