Skål och skålfat Kina

Skål och skålfat Kina
Skål och skålfat Kina
Skål och skålfat Kina
Skål och skålfat Kina
Skål och skålfat Kina
Skål och skålfat Kina
Skål och skålfat Kina
Skål och skålfat Kina
Skål och skålfat Kina
Skål och skålfat Kina
Skål och skålfat Kina
Skål och skålfat Kina

Klubbat för:

5 200 SEK

1 500 SEK

SKÅLFAT, SKÅL, 3 dlr., lergods, Kina, Song (960-1279), celadon samt grön glasyr, diameter ca 15-17 cm

En del med lagning, krackeleringar

606849

2019-01-18