Matbestick 34 delar och strösked silver Ryssland
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBESTICK, 34 delar, STRÖSKED, silver, ryska stämplar, 1800-talets slut, olika modeller och tillverkare, strösked stämplad 1847, 15 knivar, 15 gafflar, 4 matskedar, ett knivskaft medföljer, vikt exklusive knivar med stålblad ca 1145 g
Skador, graverade monogram
606915
2019-01-27