Matbestick 34 delar och strösked silver Ryssland

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATBESTICK, 34 delar, STRÖSKED, silver, ryska stämplar, 1800-talets slut, olika modeller och tillverkare, strösked stämplad 1847, 15 knivar, 15 gafflar, 4 matskedar, ett knivskaft medföljer, vikt exklusive knivar med stålblad ca 1145 g

Skador, graverade monogram

606915

2019-01-27