Gunnar Wennerberg Gullviva Gustavsberg
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR WENNERBERG, "Gullviva" (1897-1920), tvättservis, samlartallrikar, 8 dlr., porslin, polykrom dekor, vissa med guldkant, bestående av: tvättskål, potta, 3 askar samt 3 tallrikar, diameter ca 13-37 cm
Krackelering, slitage, skålen med spricka, nagg
606944
2019-01-19