Wilhelm Kåge
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WILHELM KÅGE (1889-1960), "Argenta", skål, stengods, för Gustavsberg, grön glasyr, dekor i silver av kvinnofigur, delvis med förgylld, märkt Gustavsberg Kåge 853, diameter ca 22, höjd 9 cm, 3 snapbägare kåge medföljer
Slitage
607004
2019-01-19