Wilhelm Kåge

Wilhelm Kåge
Wilhelm Kåge
Wilhelm Kåge
Wilhelm Kåge
Wilhelm Kåge
Wilhelm Kåge
Wilhelm Kåge
Wilhelm Kåge
Wilhelm Kåge
Wilhelm Kåge
Wilhelm Kåge
Wilhelm Kåge

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

WILHELM KÅGE (1889-1960), "Argenta", skål, stengods, för Gustavsberg, grön glasyr, dekor i silver av kvinnofigur, delvis med förgylld, märkt Gustavsberg Kåge 853, diameter ca 22, höjd 9 cm, 3 snapbägare kåge medföljer

Slitage

607004

2019-01-19