Gustavsberg porslin

Gustavsberg porslin
Gustavsberg porslin
Gustavsberg porslin
Gustavsberg porslin
Gustavsberg porslin
Gustavsberg porslin
Gustavsberg porslin
Gustavsberg porslin
Gustavsberg porslin
Gustavsberg porslin
Gustavsberg porslin
Gustavsberg porslin

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GUSTAVSBERG, tallrikar, fat, 18 dlr., porslin, 1900-talets början, senjugend, varierande dekor av mistel samt blomsterslinga (Gunnar Wennerberg), bestående av: 3 flata mattallrikar, djup mattallrik, 5 förrättstallrikar, 4+4 uppläggningsfat, 2 skålar, längd ca 21-38 cm

Slitage, nagg viss missfärgning och krackelering

607006

2019-01-19