Royal Copenhagen Saxon Flower

Royal Copenhagen Saxon Flower
Royal Copenhagen Saxon Flower
Royal Copenhagen Saxon Flower
Royal Copenhagen Saxon Flower
Royal Copenhagen Saxon Flower
Royal Copenhagen Saxon Flower

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 200 SEK

KUNGLIG DANSK, "Sachsisk Blomst", assietter, 12 st, Danmark, 493 1624, korgbrätte med guldkant, polykrom dekor av blomsterbukett och ströblommor, diameter ca 14,5 cm

Enstaka delar m krackeleringar o missfärgningar, någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma, 6 dlr med skador medföljer

607022

2019-01-19