Gustavsberg tekoppar

Gustavsberg tekoppar
Gustavsberg tekoppar
Gustavsberg tekoppar
Gustavsberg tekoppar
Gustavsberg tekoppar
Gustavsberg tekoppar

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GUSTAVSBERG, tekoppar med fat, 6 st., porslin, 1920-tal, gåshudsmönstrad, dekor av bård med rosor, diameter ca 10-16 cm

PROVENIENS: Enligt uppgift Wilhelm Kåge

Slitage

607030

2019-01-19