Arne Norell Kontiki-fåtöljer

Arne Norell Kontiki-fåtöljer
Arne Norell Kontiki-fåtöljer
Arne Norell Kontiki-fåtöljer
Arne Norell Kontiki-fåtöljer
Arne Norell Kontiki-fåtöljer
Arne Norell Kontiki-fåtöljer
Arne Norell Kontiki-fåtöljer
Arne Norell Kontiki-fåtöljer
Arne Norell Kontiki-fåtöljer
Arne Norell Kontiki-fåtöljer

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ARNE NORELL, "Kontiki", fåtöljer, 1 par, 1960-tal, Norell Möbler AB, stomme i betsad bok, lösa sitt-, sido- och ryggplymåer i svart skinn, etikettmärkta, sitthöjd ca 36 cm

Plymåerna med slitage, patina och krackelyr, samt. 1 med reva, i övrigt bruksslitage

607102

2019-01-20