Tokyo av Tapio Wirkkala

Tokyo av Tapio Wirkkala
Tokyo av Tapio Wirkkala
Tokyo av Tapio Wirkkala
Tokyo av Tapio Wirkkala
Tokyo av Tapio Wirkkala
Tokyo av Tapio Wirkkala

Klubbat för:

200 EUR

Utropspris

300 EUR

TAPIO WIRKKALA, glasskulptur, "Tokyo", signerad Tapio Wirkkala, sent 1950-tal, i halvform formad kristall, ångblåsningsmetod, slipad, höjd 14 cm

607108

2019-04-15