Samson Paris skål

Samson Paris skål
Samson Paris skål
Samson Paris skål
Samson Paris skål
Samson Paris skål
Samson Paris skål
Samson Paris skål
Samson Paris skål

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SAMSON, EDMÉ ET CIE (1845-1969), skål, porslin, Frankrike, Paris, 1900-talets första hälft, dekor av kartuscher i relief med crest och blommor, detaljer i guld, diameter ca 23, höjd 10 cm

Smärre slitage

607110

2019-01-20