Matservisdelar Stig Lindberg
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STIG LINDBERG, "Berså", matservis, 31 dlr, Gustavsberg, formgivningsår 1960, bestående av 8 djupa tallrikar, 6 mattallrikar, 11 assietter, 1+2 skålar, 2 kaffekoppar med fat, ask med lock (mindre)
Smärre dekorslitage, någon ej obet skada.
Medföljande delar med dekorslitage/ blekt dekor/ smärre missfärgningar/ glasyrnagg: 2 djupa tallrikar, 12 mattallrikar, 14 assietter, 2 desserttallrikar, 2 marmeladburkar utan lock, ask med lock (större), ask utan lock, 1+2 uppläggningsfat, 3 udda kaffefat
607132
2019-01-20