Matservisdelar Stig Lindberg

Matservisdelar Stig Lindberg
Matservisdelar Stig Lindberg
Matservisdelar Stig Lindberg
Matservisdelar Stig Lindberg
Matservisdelar Stig Lindberg
Matservisdelar Stig Lindberg
Matservisdelar Stig Lindberg
Matservisdelar Stig Lindberg
Matservisdelar Stig Lindberg
Matservisdelar Stig Lindberg
Matservisdelar Stig Lindberg
Matservisdelar Stig Lindberg

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

STIG LINDBERG, "Berså", matservis, 31 dlr, Gustavsberg, formgivningsår 1960, bestående av 8 djupa tallrikar, 6 mattallrikar, 11 assietter, 1+2 skålar, 2 kaffekoppar med fat, ask med lock (mindre)

Smärre dekorslitage, någon ej obet skada.
Medföljande delar med dekorslitage/ blekt dekor/ smärre missfärgningar/ glasyrnagg: 2 djupa tallrikar, 12 mattallrikar, 14 assietter, 2 desserttallrikar, 2 marmeladburkar utan lock, ask med lock (större), ask utan lock, 1+2 uppläggningsfat, 3 udda kaffefat

607132

2019-01-20