Edvin Öhrström ljusstake

Edvin Öhrström ljusstake
Edvin Öhrström ljusstake
Edvin Öhrström ljusstake
Edvin Öhrström ljusstake
Edvin Öhrström ljusstake
Edvin Öhrström ljusstake
Edvin Öhrström ljusstake
Edvin Öhrström ljusstake
Edvin Öhrström ljusstake
Edvin Öhrström ljusstake

Klubbat för:

3 000 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

EDVIN ÖHRSTRÖM, "Egyptisk", ljusstake, Firma Svenskt Tenn, ursprungligen formgiven 1928, stomme i förgyllt och försilvrat tenn, sannolikt föreställande Horus, undertill stämplad "Svenskt Tenn Stockholm", höjd ca 30 cm

Zustandsbeschreibung

Minimalt slitage

607163

2019-01-20