Olle Andersson kabinettskåp

Olle Andersson kabinettskåp
Olle Andersson kabinettskåp
Olle Andersson kabinettskåp
Olle Andersson kabinettskåp
Olle Andersson kabinettskåp
Olle Andersson kabinettskåp
Olle Andersson kabinettskåp
Olle Andersson kabinettskåp
Olle Andersson kabinettskåp
Olle Andersson kabinettskåp
Olle Andersson kabinettskåp
Olle Andersson kabinettskåp

Klubbat för:

24 000 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

OLLE ANDERSSON, "Confetti", kabinettskåp, Horreds Möbler, urprungligen formgivet 1982, överdelen med hyllfack och dörrar, lackerad gult, blått och grönt, underrede i bok, höjd ca 145 cm, yttermått ca 75x35 cm

LITTERATUR: Monica Boman (red), "Svenska Möbler 1890-1990", Kristianstad 1991, s. 464

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, diverse smärre repor och märken förekommer, ställvis mindre spår av färgbortfall

607165

2019-01-20