Skålar Kina
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLAR, 1 par, snarlika, porslin, Kina, 1800-talets slut, dekor av lotus, pion, prunus samt krysantemum i emaljfärger och järnoxid, botten märkt, diameter ca 19, höjd 7 cm
Nagg, en skål med spricka
607187
2019-01-20