Skålar Kina 1800-tal

Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLAR, 2 st., snarlika, porslin, Kina, 1800-talets slut, dekor i emaljfärger, järnoxid samt sepia, botten med sigillmärke, längd ca 19, höjd 6 cm

Smärre slitage, en med tillverkningsspricka

607244

2019-01-21