Royal Copenhagen Aluminia

Royal Copenhagen Aluminia
Royal Copenhagen Aluminia
Royal Copenhagen Aluminia
Royal Copenhagen Aluminia
Royal Copenhagen Aluminia
Royal Copenhagen Aluminia
Royal Copenhagen Aluminia
Royal Copenhagen Aluminia

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ALUMINIA, Danmark, ytterfoder, tidigt 1900-tal, glaserat stengods med dekor av sjöstjärnor, undertill märkt med Aluminia-stämpeln, höjd ca 15 cm

En mindre nagg i foten

607254

2019-01-21