Skåp Jämtland
Vollendet
2019-01-21
607259
| Höchstes Gebot | 400 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
SKÅP, Jämtland, 1700-talets slut, nyckel, lås, stående på tassar, höjd 118, 96, djup 41 cm
Senare bemålning, spår av originalmålning under, slitage, lagning vid gångjärn, låst och nyckel saknas