Skrivbyrå / Sekretär

Skrivbyrå / Sekretär
Skrivbyrå / Sekretär
Skrivbyrå / Sekretär
Skrivbyrå / Sekretär
Skrivbyrå / Sekretär
Skrivbyrå / Sekretär
Skrivbyrå / Sekretär
Skrivbyrå / Sekretär
Skrivbyrå / Sekretär
Skrivbyrå / Sekretär

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SKRIVBYRÅ / SEKRETÄR 1700/1800-talets början, gustaviansk stil, fanerat med olika träslag bl.a. mahogny, beslag i mässing, invändigt med lådor, märkt med lacksigill, höjd ca 108, 93x43 cm, nyckel finns

Renoverad, kompletterad med bl.a. senare skiva, beslag, nyckel till klaff saknas

607345

2019-01-22