Eugen Höglund skåp
Closed
2019-01-22
607550
| Sold for | 1 500 SEK |
| Estimate | 3 000 SEK |
EUGEN HÖGLUND, skåp, 1900-talets mitt, Vetlanda, ek och ek fanér, med skuren dekor föreställandes djur och mytisk djur, med invändig hyllinredning samt graverad inskription "EUG. HÖDLUND BILDH-VERKST", höjd ca 129, 103x45 cm
Smärre slitage