Marianne Richter röllakanmatta
Vollendet
2019-03-01
607554
| Höchstes Gebot | 8 400 SEK |
| Schätzwert | 10 000 SEK |
MARIANNE RICHTER, och MÄRTA MÅÅS FJETTERSTRÖM, "Majas sten", röllakanmatta, signerad MR samt. AB MMF, ca 179x124 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage, fransarna något gulnade