Marianne Richter röllakanmatta

Klubbat för:

8 400 SEK

Schätzwert

10 000 SEK

Beschreibung

MARIANNE RICHTER, och MÄRTA MÅÅS FJETTERSTRÖM, "Majas sten", röllakanmatta, signerad MR samt. AB MMF, ca 179x124 cm

Zustandsbeschreibung

Bruks och åldersrelaterat slitage, fransarna något gulnade

607554

2019-03-01