Ring med hematit
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RING, 23 k guld, fasettslipad, hematit, Anders Gustaf Millberg, Stockholm, 1884, ringstorlek 16.75, totalvikt ca 5.4 g
Slitage, mindre repor, hematit är senare, infattningen är ej 23k guld utan 14k guld
607639
2019-01-23