Ring med hematit

Ring med hematit
Ring med hematit

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

RING, 23 k guld, fasettslipad, hematit, Anders Gustaf Millberg, Stockholm, 1884, ringstorlek 16.75, totalvikt ca 5.4 g

Slitage, mindre repor, hematit är senare, infattningen är ej 23k guld utan 14k guld

607639

2019-01-23