Ljuskrona, gustaviansk stil

Ljuskrona, gustaviansk stil
Ljuskrona, gustaviansk stil
Ljuskrona, gustaviansk stil
Ljuskrona, gustaviansk stil
Ljuskrona, gustaviansk stil
Ljuskrona, gustaviansk stil

Klubbat för:

4 400 SEK

Arviointi

8 000 SEK

Kuvaus

LJUSKRONA, gustaviansk stil, omkring slutet av 1800-talet, 8-ljusarmar i form av liggande femmor samt sparljus i mitten, stomme i mässing behängd med olikslipade prismor, höjd ca 90, diameter 63 cm

Kuntoraportti

Bruksslitage, saknas enstaka prismor, naggade prismor kan förekomma,

607658

Päivämäärä:

2019-01-23