Italiensk hillebard från1600-talet
Klubbat för:
600 EUR
Utropspris
800 EUR
HILLEBARD, Italien 1600-tal, infanteri och vaktvapen med spik och yxklingor mot ryttarna, klingan helt graverad, sidan med förstärkningar, längd 232 cm.
Militaria Helsinki
Åldersrelaterat slitage, senare skaft
607684
2019-01-26