Italiensk hillebard från1600-talet

Klubbat för:

600 EUR

Utropspris

800 EUR

HILLEBARD, Italien 1600-tal, infanteri och vaktvapen med spik och yxklingor mot ryttarna, klingan helt graverad, sidan med förstärkningar, längd 232 cm.

Militaria Helsinki

Åldersrelaterat slitage, senare skaft

607684

2019-01-26