Fickplunta i silver
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FICKPLUNTA samt supkoppar i silver, 1930-tal, med tillhörande reseschatull, C G Hallberg, graverade monogram samt minnesgravyr i botten på pluntan, höjd ca 13,5 samt 4,7 cm, vikt ca 175 g
Bruks och åldersrelaterat slitage, nötta hörn på schatullet
607702
2019-01-24