Fickplunta i silver

Fickplunta i silver
Fickplunta i silver
Fickplunta i silver
Fickplunta i silver
Fickplunta i silver
Fickplunta i silver
Fickplunta i silver
Fickplunta i silver
Fickplunta i silver
Fickplunta i silver
Fickplunta i silver
Fickplunta i silver
Fickplunta i silver
Fickplunta i silver

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FICKPLUNTA samt supkoppar i silver, 1930-tal, med tillhörande reseschatull, C G Hallberg, graverade monogram samt minnesgravyr i botten på pluntan, höjd ca 13,5 samt 4,7 cm, vikt ca 175 g

Bruks och åldersrelaterat slitage, nötta hörn på schatullet

607702

2019-01-24