Ett par engelska slaglåspistoler ca 1850

Klubbat för:

2 000 EUR

Utropspris

2 500 EUR

SLAGLÅSPISTOLER, ett par, Richards & Son London, England, 1800-talets mitt, damaskerade pipor, stock i valnöt, stålbeslag med graverad bladdekor, utfällbara avtryckare. Kaliber ca 10 mm, längd 17 cm, originallåda i form av en bok med verktyg.

Militaria Helsinki

Åldersrelaterat slitage.

607753

2019-01-26