Brosch samt ring 18k guld

Brosch samt ring 18k guld
Brosch samt ring 18k guld
Brosch samt ring 18k guld
Brosch samt ring 18k guld
Brosch samt ring 18k guld
Brosch samt ring 18k guld
Brosch samt ring 18k guld
Brosch samt ring 18k guld
Brosch samt ring 18k guld
Brosch samt ring 18k guld

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BROSCH samt RING, 18 k guld, brosch med knutformad dekor prydda med en mabé, seedpärla, G Dahlgren & Co, Malmö, 1920, ring med 5 blandslipade, syntetiska, vita spineller, N S E Guldvaru, Köping, 1976, ringstorlek 15, broschenslängd ca 4 cm, totalvikt ca 3.7 g

Nålen till broschen är något snedda, mabé seedpärlan med ojämnheter på ytan, syntetiska spinellerna med repor, slitage

607754

2019-01-24