Dosor och medaljong silver
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
DOSOR, 3 st, MEDALJONG,1800-tal, silver, 1 dosa (Nederländerna) märkt 1858, medaljongen märkt MN 1864, de övriga dosorna omärkta, längd/diameter ca 4-6 cm, total vikt ca 100 g
Nederländsk dosa med bucklor
607762
2019-01-24