Dosor och medaljong silver

Dosor och medaljong silver
Dosor och medaljong silver
Dosor och medaljong silver
Dosor och medaljong silver
Dosor och medaljong silver
Dosor och medaljong silver
Dosor och medaljong silver
Dosor och medaljong silver
Dosor och medaljong silver
Dosor och medaljong silver
Dosor och medaljong silver
Dosor och medaljong silver
Dosor och medaljong silver
Dosor och medaljong silver

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

DOSOR, 3 st, MEDALJONG,1800-tal, silver, 1 dosa (Nederländerna) märkt 1858, medaljongen märkt MN 1864, de övriga dosorna omärkta, längd/diameter ca 4-6 cm, total vikt ca 100 g

Nederländsk dosa med bucklor

607762

2019-01-24