Henning Larsen stolar
Klubbat för:
21 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HENNING LARSEN, stolar, 4 st., modell 9230, silverlackerade stålrör, sitsar i laminerat trä (utan klädsel), Fritz Hansen, Danmark, 1900-talets andra hälft, höjd ca 66, sitthöjd ca 45 cm
Bruksslitage, märken, sitsarna saknar klädsel
607779
2019-01-23