Ljuskrona Karl Johan Light up the dark
Klubbat för:
32 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
LJUSKRONA, stomme i mässing, 1800-talets början, Karl Johan, för 6 ljus samt sparljus, behängd med olikslipade prismor, korgbotten, invändigt elektrifierad, höjd ca 110, diameter 89 cm
Slitage, enstaka prismor saknas, elektrifierad, kompletterad
607787
2019-01-27