Ljuskrona Karl Johan Light up the dark

Klubbat för:

32 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

LJUSKRONA, stomme i mässing, 1800-talets början, Karl Johan, för 6 ljus samt sparljus, behängd med olikslipade prismor, korgbotten, invändigt elektrifierad, höjd ca 110, diameter 89 cm

Slitage, enstaka prismor saknas, elektrifierad, kompletterad

607787

2019-01-27