Toalettbord nyrokoko
Klubbat för:
2 200 SEK
Arviointi
3 000 SEK
Kuvaus
TOALETTBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft, fanéring i valnöt, ramen till spegeln i betsat, skuren lövträ, med svängda ben samt uddig skiva, bordet med 7 lådor, höjd ca 164, 102x46 cm
Kuntoraportti
Några delar av dekorelementer till nyckelhålar saknas, lagningar till skuren dekorelementer, märken, fläckar, fanéring med några torrsprickor, en låda öppnar ej, ställvis något blekt, slitage, spegeln är möjligtvis senare
607901
Päivämäärä:
2019-01-26