Toalettbord nyrokoko

Toalettbord nyrokoko
Toalettbord nyrokoko
Toalettbord nyrokoko
Toalettbord nyrokoko
Toalettbord nyrokoko
Toalettbord nyrokoko
Toalettbord nyrokoko
Toalettbord nyrokoko
Toalettbord nyrokoko
Toalettbord nyrokoko
Toalettbord nyrokoko
Toalettbord nyrokoko

Klubbat för:

2 200 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

TOALETTBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft, fanéring i valnöt, ramen till spegeln i betsat, skuren lövträ, med svängda ben samt uddig skiva, bordet med 7 lådor, höjd ca 164, 102x46 cm

Kuntoraportti

Några delar av dekorelementer till nyckelhålar saknas, lagningar till skuren dekorelementer, märken, fläckar, fanéring med några torrsprickor, en låda öppnar ej, ställvis något blekt, slitage, spegeln är möjligtvis senare

607901

Päivämäärä:

2019-01-26