Värja "Swept Hilt Rapier" från 1600-talet

Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja

Klubbat för:

1 550 EUR

Utropspris

1 800 EUR

VÄRJA, renässansen, 1600-tal, järn, märkt Solideo Gloria,
"Swept Hilt Rapier", längd 113,5 cm.

Militaria Helsinki

Åldersrelaterat slitage.

607928

2019-01-26