Väggpendyl Anders Lundberg

Väggpendyl Anders Lundberg
Väggpendyl Anders Lundberg
Väggpendyl Anders Lundberg
Väggpendyl Anders Lundberg
Väggpendyl Anders Lundberg
Väggpendyl Anders Lundberg
Väggpendyl Anders Lundberg
Väggpendyl Anders Lundberg
Väggpendyl Anders Lundberg
Väggpendyl Anders Lundberg

Klubbat för:

3 400 SEK

4 000 SEK

VÄGGUR, 1800-talets början, empire, Anders Lundberg (aktiv ca 1822-1836), skuren dekor bl.a. i form av ymnighetshorn och blomsterurna, urtavla märkt And: Lundberg Stockholm, ca 90x65 cm

Nyckel och pendel finns

Skador och lagningar

607935

2019-01-23