Sven August Adolf Jonsson Misére skulptur

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SVEN AUGUST ADOLF JONSSON (1872-1945): "Misére", skulptur, gips, signerad och daterad Adolf Jonsson, Paris 1900, höjd ca 71 cm, piedestal med belysning medföljer, höjd ca 84 cm

Nagg till kanten, senare färg, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

607945

2019-01-24